Jak pozbyć się worków pod oczami?

Wiele osób zmaga się z problemem pojawiających się worków pod oczami. I jeżeli występują jednorazowo po kilku nieprzespanych nocach to da się szybko z tym uporać, ale warto zdać sobie sprawę z tego, że może to być bardzo niepokojący sygnał, który wysyła nam organizm.  Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zastój limfy w tkance podskórnej. Może być to przypadłość dziedziczna, ale najczęściej można sobie na nią ciężko zapracować prowadząc niehigieniczny tryb życia. Jest prawie pewne, że osoby, które nie śpią po nocach, palą tony papierosów dziennie, nie dbają o dietę i nadużywają alkoholu, zapracują sobie na worki pod oczami. Zauważa się również tendencję w pojawianiu się worków pod oczami u osób, które prowadzą siedzący tryb życia i nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej. Mogą tez świadczyć o chorobach układu krążenia, nerek i tarczycy, więc zanim zwalimy wszystko na styl życia, sprawdźmy najpierw czy nasz organizm ma się dobrze i po prostu zróbmy badania.

Domowe sposoby na pozbycie się worków pod oczami.

Całe szczęście jest kilka metod, dzięki którym zmniejszymy opuchliznę pod oczami, albo zamaskujemy na tyle, że przestaje ona szpecić naszą twarz. Najprostsze sposoby to dokładne przewietrzenie pokoju przed snem i nawodnienie organizmu, a dodatkową pomocą jest spanie z głową delikatnie uniesioną w stosunku do reszty ciała, co pomoże w lepszym krążeniu płynów ustrojowych i nie dojdzie do zastoju limfy. Po przebudzeniu można przemyć twarz chłodną wodą, dzięki czemu naczynia krwionośne się obkurczą. Pomagają również sprawdzone kremy, chłodne kompresy, czy okłady z ziemniaka.  Przy nakładaniu kosmetyków warto wykonać masaż, który dodatkowo będzie stymulował krążenie. Zastosowanie co kilka dni maseczki zmniejszającej obrzęk, na pewno poprawi wygląd skóry i zmniejszy obrzęki. Dużą skutecznością cieszą się żelowe okulary nasączone substancjami poprawiającymi krążenie. Stosuje się je schłodzone, co świetnie działa. Dobrze działają również chłodne kompresy zrobione domowymi sposobami, jak zamrożone plastry ogórka, pokruszone kostki lodu zawinięte w woreczek. Ich zadaniem jest zwężanie naczyń limfatycznych, co zmniejsza ilość zalegającego płynu. Kompres najlepiej utrzymać kilkanaście minut, a wcześniej możne jeszcze zrobić masaż okolic oczu, co dodatkowo przyniesie ulgę. Warto zwrócić uwagę na ziemniaka, który zawiera dużą ilość potasu i skrobię łagodzącą stany zapalne.

Zabiegi pomagające pozbyć się worków pod oczami.

Zdarza się, że mimo ogromnego wysiłku, który wkładamy we właściwe dbanie o naszą skórę pod oczami, worki i tak się utrzymują. Warto wtedy odwiedzić kosmetyczkę. Skuteczną metodą jest drenaż limfatyczny okolic oczu. Brzmi poważnie, ale jest to po prostu specjalny masaż poprawiający przepływ limfy. Ważne żeby został wykonany przez specjalistę, bo jeżeli będziemy chcieli go wykonać sami istnieje ryzyko niewłaściwej techniki, a jest to niezmiernie istotne, żeby był skuteczny i bezpieczny. Znajdziemy również pomoc w gabinetach medycyny estetycznej, które oferują specjalne zabiegi. Jednym z nich jest wstrzyknięcie substancji odżywczych i pielęgnacyjnych, zawierających kwas hialuronowy za pomocą mezoterapii. Dzięki temu zabiegowi skóra jest bardziej elastyczna, a limfa nie ma tendencji do zbierania się wokół oczu. W ofercie gabinetów medycyny estetycznej znajdziemy jeszcze kilka pozycji, które trzeba omówić ze specjalistami zajmującymi się tą dziedziną. Wszystko po to, żeby jak najlepiej i najbezpieczniej dopasować zabieg do naszych potrzeb i oczekiwań.

Podsumowanie.

Worki pod oczami nie tylko stanowią problem natury estetycznej, ale również mogą świadczyć o poważnych chorobach. Zanim zdecydujemy się na zabiegi warto wykorzystać wszystkie metody, które są dostępne na wyciągnięcie ręki, jak zmiana stylu życia, sprawdzenie stanu swojego zdrowia, zmodyfikowanie diety i zadbanie o higienę snu. Jeśli te sposoby nie przyniosą efektu, wtedy możemy rozejrzeć się za innymi, skutecznymi metodami pozbycia się worków pod oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *